Czym zajmuje się kancelaria prawna? Wiele osób nieznających się na prawie udaje się po pomoc do kancelarii adwokackiej. Wizyta u adwokata nie należy do najprzyjemniejszy, gdyż nie tylko kojarzy się z problemami, ale także niesie ze sobą wysokie koszty. Niestety pomimo przestrzegania prawa i życia zgodnie z zasadami, każdy z nas prędzej czy później może potrzebować pomocy prawnika.
Jeśli nie potrafimy sami zaradzić naszym problemom wówczas dobrze jest udać się do specjalisty. Co ważne, adwokat nie tylko może nas reprezentować przed sądem, ale także rozwiązać konflikt jeszcze przed złożeniem pozwu do sądu i udzielić nam cennych porad.
Jaki jest zakres działań kancelarii prawnej?
Kancelarie adwokackie coraz częściej mają swoje specjalizacje. Nie wszystkie z nich zajmują się wszelkimi sprawami karnymi. Kancelarie mogą skupiać się na oferowaniu swoich usług konkretnym podmiotom, branżą czy sektorom, czy też danym rodzajom spraw. Przed wyborem danego specjalisty, dobrze jest zwrócić uwagę na jego doświadczenie w zakresie prowadzenia konkretnych spraw. Znaczna ilość kancelarii kieruje swoje usługi do przedsiębiorców, pomagając im przy negocjacjach, rejestracji czy zmian spółek prawa handlowego, opracowywaniu umów itp. Inne kancelarie mogą specjalizować się w prawie spadkowym czy podziałach majątku. Jeszcze inni specjaliści skupiają się na prawie imigracyjnym. W takim miejscu mogą oferować również swoje usługi specjaliści z różnych dziedzin. Zakres usług przez doświadczonych prawników jest ogromny. Pomoc kancelarii prawnej jest nieoceniona jeśli chcemy udać się jedynie po poradę, czy też zależy nam na osobie, która będzie nas reprezentować przed sądem. Profesjonalista zapewni nam odpowiednie przygotowanie dokumentacji procesowej i da nam poczucie bezpieczeństwa podczas trwania rozprawy. Kancelarie adwokacje oferują profesjonalne usługi w różnych działach. Mogą być to więc:
- sprawy rodzinne
- sprawy karne
- sprawy administracyjne
- sprawy gospodarcze
Adwokat może reprezentować swojego klienta przy dowolnej sprawie, przed sądami wszystkich instancji. Nie ważne jaki mamy problem, zawsze możemy udać się do prawnika, który nam z nim pomoże. Dobrze zdecydować się na profesjonalną kancelarię, w której zagwarantują nam usługę na jak najwyższym poziomie.
Co dokładnie może kancelaria adwokacka?
Kancelaria może udzielić swojemu klientowi pomocy w postaci porady, wyjaśnienia, opinii co do dalszych postępowań. Może go także reprezentować, czy też wykonywać inne działania. Wiele zależy od danej sprawy i jej charakteru. Ponadto prawnik zajmuje się także:
- negocjacjami
- reprezentowaniem klienta przed sądem albo urzędami
- przygotowywaniem i analizowaniem umów oraz opinii prawnych
- udzielaniem porad prawnych oraz konsultacji
- pomaga w odzyskiwaniu odszkodowań
- pomaga w windykacji oraz odzyskiwaniu należności
- opracowuje różnego rodzaju pisma procesowe
Prawnik opracowuje strategię dalszych działań, a pomagają mu do tego informacje otrzymane przez klienta i jego dokumenty.
W czym jest w stanie pomóc kancelaria adwokacja?
- Prawo cywilne np.: zniesienie współwłasności, ochrona dóbr osobistych, sprawy rozwodowe oraz alimentacyjne, najem oraz eksmisje z lokali, podział majątku współmałżonków, windykacja należności.
- Prawo gospodarcze np.: rejestrowanie i zakładanie spółek handlowych, obsługa prawna przedsiębiorców, negocjacje handlowe, tworzenie umów, zmiany w rejestrach spółek, upadłość firmy (pomoc w jej ogłodzeniu), reprezentacja w sporach.
- Sprawy odszkodowań np.: odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w wypadku, sprawy o odszkodowanie na pokrycie kosztów leczenia oraz rehabilitacji, pomoc w przygotowaniu dokumentacji, odszkodowania po wypadku w drodze do i z pracy, sprawy dotyczące szkody na mieniu, odszkodowania po pożarach, odszkodowania po kradzieży samochodu.
- Sprawy spadkowe np.: sprawy spadkowe po rodzicach, sprawy o zachowek, sprawy o wydziedziczenie, stwierdzenie nabycia spadku, sprawy o unieważnienie testamentu.
- Prawo pracy np.: sprawy o odszkodowanie, sprawy o mobbing, reprezentacja sądowych pracowników, sprawy o wypłatę należnego wynagrodzenia czy odszkodowania.
- Prawo administracyjne np.: wznawianie postępowania administracyjnego, sporządzanie odwołań i skarg od decyzji podjętych przez organy administracyjne, sporządzanie opinii prawnych odnośnie prawa administracyjnego.
- Prawo nieruchomości np.: analiza stanu prawnego nieruchomości, sprawy odnośnie zwrotu nieruchomości wywłaszczonych, sprawy dotyczące eksmisji, sprawy dotyczące bezsumowego korzystania z nieruchomości, sprawy związane z zasiedzeniem.
Kiedy warto udać się do kancelarii adwokackiej?
Właściwie do kancelarii możemy wybrać się w dowolnej sprawie, jeśli sami nie potrafimy sobie z nią poradzić i niezbędna jest nam pomoc. Nie zawsze jednak prawnik będzie konieczny. W niektórych rozprawach (rozwodowa bez orzekania o winie) możemy poradzić sobie bez jego obecności. Do prawnika możemy udać się po samą poradę, czy po to, aby przygotował on za nas niezbędne dokumenty. Rozmowa ze specjalistą rozwieje nasze wątpliwości i da nam wyraźny obraz naszego położenia.